25 Haziran 2009 Perşembe

Türk'ün Süpermarket Poşetiyle İmtihanı


Akşam eve gelirken protein deposu hindi jambon, besleyici çavdar ekmeği,metabolizmamı canlandıracak a,c ve e vitaminli yeşil çay ve diğer sağlıklı öteberileri almak için her girişimde “pahallı mı lan burası carrefourdan?bi dahaki sefere karşılaştırma yapıcam” dediğim ama her seferinde yalan olan Orka markete uğradım. Görüldüğü üzere acayip sağlıklı beslenen 0% yağ oranıyla ortalıkta arzıendam eden son derece fit bir elemanım.(şaka yav dün pizza hutta yediğim 10 dilim pizza yüzünden kendime acı çektiriyorum)
Herşey iyi güzel de, paşa paşa ödemeyi yaptıktan sonra aldıklarımı poşete koymak istiyorum ama ah o poşet! Ah o poşet yok mu! İki eli birbirine sürterken yapılabilecek her türlü hareketi yaptıktan sonra hala en ufak bir açılma ifadesi göstermeden öylece dururken ben acizlikle iki yakanın arasında parmağımın ucunun girebileceği bir açıklık arıyordum. Ve o anda beklenmedik bir şey oldu! Bir an zaman durdu ve önümdeki arkamdaki fit olmalarına rağmen bira ve çerez almakta olan kıl gençlerin bakışları arasında kasadaki bıyıklı amca iki parmağını son derece zarif bir şekilde uzattı ve ellerimde can vermekte olan poşete hayat verdi. Poşetin iki yakası ansızın sihirli bir değnek değmiş gibi açılıverdiler. Yüzümde pis bir tebessüm,dilimde utangaç bir teşekkür kafamın içindeyse zonklayan anuagoduum haykırışları öylece kalakaldım.
Marketten çıkarken akşam bira içip fıstık yerken hatun muhabbeti yapacak olan gençlerin arkamdan sinsi sinsi güldüklerini biliyordum.
Bu nedir yahu? Ne zaman bitecek bu çilemiz?Biliyorum, içinizde benim gibi poşet açmaktan aciz insanlar var. Artık poşetleri açmak için telef olmayalım. Birşeyler yapalım..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder