2 Şubat 2010 Salı

Yarım Ekmek


Yıllar geçiyor, herşey değişiyor. Yine de zaman zaman bazı şeylerin değişmeden kalması çok güzel.

Aylar sonra ortaokul ve lise yıllarımın favori mekanlarından Taşan'a gittim bugün. Masası sandalyesi, çalışanları herşey aynıydı. Hatta televizyonda İsmail YK'sı bile vardı:) Son zamanlarda Pino ve Donas' da yaşadığım hayal kırıklıklarından sonra çok iyi oldu bu.

Bilmeyenler için, Ta-şan Döner kaliteli malzemeyi, uygun fiyata ve güler yüzle hizmet eden bir mekan. Porsiyonları doyurucu, dönerin içine süs olsun diye değil, hem göz hem mide doyursun diye garnitür eklendiği belli. Ben yemeği karışık sevenlerdenimdir. İçinde domates, marul, soğan, rus salatası, acısı oldu mu daha bi lezzetli olur benim için. Ama istemeyenler için kombinasyonlar yapmak mümkün tabiki.
Ama belki de en önemlisi ne zaman mekandan içeri girsem güler yüzle karşılanıyor olmam. Bu tabiki bana özel bir durum değil. Çalışanlar güleryüzlü, ilgili ve beceriklidirler. Sık sık eleman değişmez. Senelerdir giderim, yanlış sipariş geldiği ya da mühim bir sorun çıktığını hatırlamıyorum bile.

Favorimse ekmek arası ve bazlama. Yemeğin üstüne yazın bir de limonata içtiniz mi mis gibi olur. Yolunuz eğer Eskişehir'e düşerse, bence bi uğrayın. Reşadiye Cami'nin karşısında,Taşbaşı Çarşısının arka kapısının oralarda dükkanı var. Pazar günleri açık olmuyor ve bildiğim kadarıyla şubesi de yok. Tam bir yerel lezzet yani. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder